W poniedziałek wieczorem zatrzymano do tej sprawy 24-letniego mieszkańca gminy Chełmża. Cały czas gromadzimy materiał dowodowy w tej sprawie, a także sprawdzamy czy nie doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia przez pokrzywdzonego - poinformowała we wtorek Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Reklama

Badura padł ofiarą napaści około godz. 4 nad ranem w jednym z toruńskich lokali, gdzie przebywał wówczas z żoną. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że sportowiec został bez wyraźnego powodu uderzony silnie przez jednego z mężczyzn przebywających w lokalu.

Wioślarz RTW Lotto-Bydgostii-WSG Bydgoszcz został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu. Lekarze, na jego prośbę, nie udzielają żadnych informacji o stanie zdrowia sportowca, a według rzecznik klubu, Burda ma pozostać na obserwacji, co najmniej do środy.

29-letni Mikołaj Burda to pięciokrotny medalista mistrzostw Europy, w tym złoty z Brześcia (2009) i Płowdiw (2011). Prowadzona przez trenera Wojciecha Jankowskiego ósemka, z torunianinem w składzie, w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w słoweńskim Bledzie wywalczyła olimpijską kwalifikację i przygotowuje się do występu w Londynie.