Jurkiewicz od początku pobytu w Hiszpanii nie trenował wspólnie z zespołem. Na czwartkowych zajęciach wziął udział tylko w rozgrzewce, a potem biegał wokół boiska. Trener reprezentacji Bogdan Wenta po konsultacji z lekarzem kadry Maciejem Nowakiem podjął decyzję, że rozgrywający Atletico Madryt nie zostanie zgłoszony w podstawowej 16.

Reklama

Poza kadrą meczową znalazł się także Jachlewski - lewoskrzydłowy Vive Targi Kielce. Obaj piątkowe spotkanie z Algierią obejrzą z trybun, ale przepisy pozwalają na wymianę dwójki graczy w dowolnym momencie turnieju.

W piątek Wenta zrezygnował z porannego treningu, który pierwotnie zaplanowany był na godzinę 10.30. Zamiast niego zawodnicy pójdą na spacer w okolicach hotelu. Później ponownie obejrzą materiały wideo z najbliższym rywalem i omówiona zostanie taktyka na piątkowe spotkanie. Przed wyjazdem na mecz biało-czerwoni zjedzą lekki podwieczorek.

Podopieczni Wenty w piątek o godz. 17.30 meczem z Algierią rozpoczną turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Londynie. W sobotę zagrają z Serbią, a dzień później z Hiszpanią. Awans zapewnią sobie dwa zespoły.