Na wniosek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki - działając na podstawie upoważnienia udzielonego mu w dniu 7 lipca przez zarząd PKOl - podjął decyzję o włączeniu Pawła Wojciechowskiego do składu reprezentacji, bez konieczności uzyskania krajowego minimum wynikowego - powiedział Urbaś i zaznaczył, że międzynarodowe kryterium zawodnik wypełnił.

Reklama

W reprezentacji jest obecnie 218 sportowców.

To jest już liczba ostateczna. Skład może być powiększony maksymalnie o trzy osoby, które są na liście rezerwowej i mogą wystąpić w rywalizacji drużynowej. Są to: tenisistka stołowa Kinga Stefańska, florecistka Karolina Chlewińska i kolarz torowy Adrian Tekliński. Olimpijczykami staną się dopiero w momencie ewentualnego startu w igrzyskach - zaznaczył sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński.

Dodał, że w środę zapadnie decyzja, która zawodniczka - Anna Szafraniec czy Paula Gorycka - zastąpi w kolarstwie górskim Maję Włoszczowską. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu doznała w piątek na treningu we Włoszech poważnego urazu stopy.

Z dolegliwościami zmagał się od początku sezonu też Wojciechowski. Mistrz świata zimą złamał kość jarzmową i musiał przejść operację. Gdy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, 7 czerwca w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego. Musiał przerwać treningi i bardzo powoli w nie wchodził.

Reklama

Głównie te problemy sprawiły, że nie zdołał w wyznaczonym przez PZLA terminie (1 maja - 8 lipca) uzyskać wskaźnika 5,72, natomiast ma minimum IAAF, które obejmuje także ubiegłoroczne wyniki.