Startujący w konkurencji K1 Polaczyk, aktualny wicemistrz świata, miał siódmy czas eliminacji. W środę najpierw popłynie w półfinale (początek godz. 14.30) i jeśli znajdzie się w czołowej dziesiątce, zakwalifikuje się do finału (początek 16.15).

Reklama

Miłe niespodzianki mogą sprawić szermierze - szpadzista Radosław Zawrotniak i szablistka Aleksandra Socha. Polscy szermierze na razie nie błyszczą - na sześć walk wygrali tylko jedną. Zawrotniak i Socha będą się starali poprawić tę statystykę.

Polka w 1/16 finału spotka się z Kanadyjką Sandrą Sassine, a Zawrotniak na tym samym etapie rywalizacji zmierzy się z Francuzem reprezentującym Senegal Alexandre Bouzaidem.

We wtorek wieczorem do ćwierćfinału turnieju w badmintonie awansowała para mieszana Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba, pokonując reprezentantów Kanady Toby'ego Ng i Grace Gao 21:13, 21:16. W środowym ćwierćfinale Polacy zagrają z Chińczykami Chen Xu i Jin Ma.

W środę jako pierwsza w polskiej ekipie do walki o medale przystąpi w strzelectwie z pistoletu sportowego 25 m Beata Bartków-Kwiatkowska.

Także przed południem w eliminacjach kat. 70 kg kobiet w judo wystąpi Katarzyna Kłys, której rywalką będzie Chinka Fei Chen.

Wieczorem na olimpijskim pomoście pojawi się pierwszy z szóstki polskich ciężarowców - Krzysztof Zwarycz w kategorii 77 kg.

W wioślarstwie zaplanowane są półfinały z udziałem czwórki podwójnej mężczyzn: Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski oraz dwójki bez sternika: Jarosław Godek, Wojciech Gutorski.

Reklama

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny pojedynek siatkarzy plażowych Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, którzy dwa dni wcześniej pokonali faworytów grupy Amerykanów Jacoba Gibba i Seana Rosenthala 21:17, 21:18. Polacy w swoim trzecim meczu - po porażce z Łotyszami i zwycięstwie nad reprezentantami USA - zmierzą się z rywalami z RPA Freedomem Chiyą i Grantem Goldschmidtem.

BADMINTON
14:19 1/4 finału gry mieszanej Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba - Chen Xu, Jin Ma (Chiny)

GIMNASTYKA SPORTOWA
17:30 finał wieloboju mężczyzn - Roman Kulesza

JUDO - 70 kg, kobiety
11:33 eliminacje - Katarzyna Kłys - Fei Chen (Chiny)
15:00 1/2 finału i repasaże
17:00 finał

KAJAKARSTWO GÓRSKIE
14:30 półfinał K1 mężczyzn - Mateusz Polaczyk
16:15 finał

KOLARSTWO
15:15 jazda indywidualna na czas mężczyzn - Maciej Bodnar

PŁYWANIE
eliminacje
11:00 100 m st. dowolnym kobiet - Katarzyna Wilk
11:21 200 m st. grzbietowym mężczyzn - Radosław Kawęcki
12:06 200 m st. zmiennym mężczyzn - Marcin Cieślak
12:26 4x200 m st. dowolnym kobiet Otylia Jędrzejczak, Karolina Szczepaniak, Katarzyna Wilk, Aleksandra Putra

sesja wieczorna
20:38 półfinał 100 m st. dowolnym kobiet - ew. Katarzyna Wilk
20:47 półfinał 200 m st. grzbietowym mężczyzn - ew. Radosław Kawęcki
21:36 półfinał 200 m st. zmiennym mężczyzn - ew. Marcin Cieślak
22:04 finał 4x200 m st. dowolnym kobiet ew. Otylia Jędrzejczak, Karolina Szczepaniak, Katarzyna Wilk, Aleksandra Putra

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
77 kg, mężczyźni
20:00 Grupa A - Krzysztof Zwarycz

SIATKÓWKA PLAŻOWA
13:00 mecze mężczyzn - Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Freedom Chiya, Grant Goldschmidt (RPA)

STRZELECTWO
pistolet sportowy 25 m kobiet
10:00 eliminacje - Beata Bartków-Kwiatkowska
16:30 finał

SZERMIERKA
szpada mężczyzn indywidualnie
11:00 1/16 finału - Radosław Zawrotniak - Alexandre Bouzaid (Senegal)
12:15 1/8 finału
13:30 1/4 finału
18:30 1/2 finału
20:10 o trzecie miejsce
21:00 finał

szabla kobiet indywidualnie
14:50 1/16 finału - Aleksandra Socha - Sandra Sassine (Kanada)
15:45 1/8 finału
16:40 1/4 finału
19:30 1/2 finału
20:40 o trzecie miejsce
21:30 finał

TENIS
19:00 1. runda gry mieszanej Agnieszka Radwańska, Marcin Matkowski - Samantha Stosur, Lleyton Hewitt (Australia)

WIOŚLARSTWO
półfinały
11:40 czwórka podwójna mężczyzn Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski
12:00 dwójka bez sternika mężczyzn - Jarosław Godek, Wojciech Gutorski

finał B
11:30 ósemka mężczyzn Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Piotr Hojka, Rafał Hejmej, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski

ŻEGLARSTWO
13:00 5. i 6. wyścig w klasie 49er - Paweł Kołodziński, Łukarz Przybytek
13:00 3. i 4. wyścig w klasie RS:X mężczyzn - Przemysław Miarczyński
13:00 5. i 6. wyścig w klasie Laser Radial kobiet - Anna Weinzieher
13:05 5. i 6. wyścig w klasie Laser - Kacper Ziemiński
15:00 3. i 4. wyścig w klasie RS:X kobiet - Zofia Noceti-Klepacka