30-letnia zawodniczka Gwardii Zielona Góra, sięgając 28 lipca po srebro w karabinie pneumatycznym 10 m, na podium rozdzieliła dwie Chinki. W sobotę najprawdopodobniej ponownie stoczy walkę o zwycięstwo głównie z zawodniczkami z Państwa Środka. Oprócz niej w tej konkurencji wystartuje Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź). Eliminacje rozpoczną się o godzinie 10, a finał przewidziano na 13:45.

Reklama

Siatkarze, którzy w trzech meczach turnieju olimpijskiego odnieśli dwa zwycięstwa z Włochami i Argentyną, czeka teoretycznie łatwe zadanie. Zmierzą się z uważanymi za najsłabszych w grupie gospodarzami. Brytyjczycy ponieśli jak dotąd trzy porażki, co więcej, nie zdołali nawet urwać rywalom seta.

W sobotę zakończą się zmagania na olimpijskiej pływalni. Ostatnim Polakiem, który się na niej zaprezentuje będzie Mateusz Sawrymowicz. Wystartuje w finale na 1500 m st. dowolnym. Zawodnik MŁP Szczecin zakwalifikował się do niego ósmym wynikiem i o medal może być trudno. Początek decydującego wyścigu o godz. 20.36.

Na stadionie lekkoatletycznym odbędą się eliminacje skoku o tyczce kobiet z Moniką Pyrek i Anną Rogowską. Oprócz nich na Stadionie Olimpijskim w kwalifikacjach wystartują: Dariusz Kuć w biegu na 100 m, Marcin Marciniszyn na 400 m oraz Katarzyna Kowalska i Matylda Szlęzak na 3000 m z przeszkodami.

W sobotę zakończą rywalizację siedmioboistki. Karolina Tymińska po pierwszym dniu zajmuje 21. miejsce. W chodzie na 20 km zaprezentują się z kolei Rafał Augustyn, Dawid Tomala i Grzegorz Sudoł.

Reklama

W podnoszeniu ciężarów w kat. 94 kg wystąpią brat mistrza olimpijskiego Adriana Zielińskiego (kat. 85 kg) - Tomasz oraz Arsen Kasabijew.

W Weymouth kolejne wyścigi żeglarskie. Popłyną: Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński w klasie RS-X, Kacper Ziemiński (Laser), Anna Weinzieher (Laser Radial) oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (470).

W kolarstwie torowym w kwalifikacjach sprintu wystartuje Damian Zieliński. W rywalizacji triathlonistek zaprezentują się natomiast Maria Cześnik i Agnieszka Jerzyk. (