Polka, po dniu przerwy i dwóch czwartkowych zwycięstwach, była w sobotę w świetnym nastroju. Prysł on jednak tuż przed rozpoczęciem siódmego wyścigu. Klepacka niczym ryba w sieci "zaplątała się" na starcie w stawce 25 zawodniczek. Potem je goniła prawie z ostatniej pozycji, kończąc rywalizację na dziewiątym miejscu.

Reklama

W ósmym była na drugiej-trzeciej pozycji i zamiast odbić na metę, popłynęła na jeszcze jedno okrążenie, przez co zajęła 22. lokatę.

To się zdarzyło Zosi po raz pierwszy w karierze. Miała, tak jak wszystkie zawodniczki, pokonać cztery "kółka", a ona poszła niepotrzebnie na górny znak kursowy i tym samym zaliczyła piąte okrążenie - powiedział PAP trener kadry Paweł Kowalski.

W sobotę panowały na akwenie dobre warunki pogodowe dla żeglarzy. Przy zachmurzonym niebie wiatr wiał z siłą pięciu stopni w skali Beauforta.

W niedzielę planowane są dwa ostatnie wyścigi, a finałowy, dla dziesięciu najlepszych zawodniczek - we wtorek.

Czołówka w klasie RS:X kobiet po ośmiu wyścigach:

1. Marina Alabau (Hiszpania) 15 pkt 2. Lee-El Korzits (Izrael) 18 3. Olga Masliwiec (Ukraina) 27 4. Tuuli Petaja (Finlandia) 32 5. Zofia Noceti-Klepacka (Polska) 33 6. Moana Delle (Niemcy) 34