Nie płaczmy, że zajęłyśmy tylko czwarte miejsce. To nie porażka - mówiła Mikołajczyk po środowym wyścigu czwórek na 500 m. Teraz muszę się skoncentrować na następnym starcie - dodała.

Reklama

Polki płynące w składzie: Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Aneta Konieczna (Warta Poznań), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) przegrały rywalizację o brązowy medal o włos (0,2 sekundy).

W finale B konkurencji C2 na 1000 m wystartują Marcin Grzybowski (Posnania Poznań) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań). Również w finale B K1 500 m wystąpi Konieczna. Z kolei Natalia Charłos (Swim-team Elmshorn) popłynie na 10 km na otwartym akwenie.

W kwalifikacjach gimnastyki artystycznej będzie walczyła Joanna Mitrosz (UKS Jantar Gdynia). Natomiast o awans do ćwierćfinału w taekwondo (kat. 68 kg) Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa) stoczy pojedynek z Rohullahem Nikpahem. Rozstawiony z numerem 7 reprezentant Afganistanu jest brązowym medalistą poprzednich igrzysk olimpijskich oraz ubiegłorocznych mistrzostw świata.