Felix i Tarmoh uzyskały w mistrzostwach USA identyczny wynik - 11,068. Zazwyczaj rezultaty podaje się z dokładnością do setnych sekundy, a tym razem, ze względu na wyjątkową sytuację, policzono do tysięcznych. Sędziowie używając najnowocześniejszych chronometrów i dwóch fotofiniszów, każdego z obu stron bieżni, nie byli w stanie rozstrzygnąć, która sprinterka była szybsza.

Reklama

Według Amerykańskiej Federacji Lekkoatletycznej na olimpiadę do Londynu pojadą generalnie tylko medaliści z Eugene (taki jest też limit na kraj w danej konkurencji lekkoatletycznej w igrzyskach). W tym przypadku jest problem, bo na podium stanęły cztery zawodniczki...

W tej sytuacji zdecydowano, że o wyjeździe na igrzyska może zadecydować... rzut monetą lub bezpośredni dodatkowy bieg. Pewne występu w IO są mistrzyni świata Carmelita Jeter (10,92) i Tianna Madison (10,96).

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że 26-letnia Felix i 23-letnia Tarmoh (mistrzyni świata z juniorek z Bydgoszczy, 2008 rok) mają tego samego trenera - Boba Kersee'a. Obie startować będą w mistrzostwach kraju jeszcze na 200 m.