Luksemburski kolarz Andy Schleck z powodu przedłużającego się leczenia kontuzji kręgosłupa nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Triumfator Tour de France z 2010 roku doznał urazu 7 czerwca w trakcie rywalizacji w Criterium du Dauphine wskutek upadku w trakcie jazdy indywidualnej na czas.

Reklama

Jesteśmy przekonani, że Andy wróci na kolarskie trasy jeszcze w tym roku, ale nie sposób teraz jasno określić, kiedy to nastąpi. Na pewno jednak nie zdąży wykurować się przed igrzyskami. Są one stanowczo zbyt wcześnie, by mógł w nich wystartować - powiedział Johan Bruyneel, dyrektor ekipy RadioShack, której barwy reprezentuje kolarz.

Wcześniej Schleck, który nie jedzie także w trwającym obecnie Tour de France, zapowiedział, że jego celem pozostaje pokonanie wracającego po dyskwalifikacji za doping Hiszpana Alberto Contadora w wyścigu Vuelta Espana. Schleck został ogłoszony triumfatorem Tour de France w 2010 roku po dyskwalifikacji za doping Contadora. Dwukrotnie zajmował w tym wyścigu drugie miejsce (2009 i 2011).