Trzykrotny mistrz olimpijski z Pekinu w kolarstwie torowym Chris Hoy nie będzie bronił w Londynie tytułu w sprincie indywidualnym. Brytyjska federacja zdecydowała, że w tej konkurencji wystąpi mistrz świata z 2011 roku i wicemistrz olimpijski Jason Kenny. W Londynie 36-letni Hoy wystąpi w keirinie i sprincie drużynowym. Obaj kolarze są w świetnej formie, więc wybór był trudny. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że Jason wystąpi w sprincie, a Chris w keirinie - przyznał dyrektor sportowy Brytyjskiego Związku Kolarskiego David Brailsford.

Reklama

Po ogłoszeniu tej decyzji Hoy wydał oświadczenie. Szanuję taki wybór. Jestem wprawdzie rozczarowany, że nie będę w Londynie bronić wszystkich trzech tytułów olimpijskich z 2008 roku, ale Jason absolutnie zasłużył na występ. Ma wielką szansę na zwycięstwo w sprincie - podkreślił jego słynny rodak i kolega z drużyny.

Obaj zawodnicy urodzili się... 23 marca, ale Hoy w 1976, a Kenny w 1988 roku. Pierwszy jest Szkotem, drugi Anglikiem.

Hoy ma na koncie łącznie cztery złote medale olimpijskie. W 2004 roku w Atenach wygrał wyścig na 1 km, a w 2008 w Pekinie - sprint indywidualny, drużynowy (razem z Kennym) i keirin.