Siatkówka mężczyzn, półfinał: Rosja - Bułgaria 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:23)

Reklama

Rosja: Taras Chtiej, Siergiej Grankin, Siergiej Tietuchin, Dmitrij Muserski, Maksym Michajłow, Aleksander Wołkow, Aleksiej Obmoczajew (libero) oraz Nikołaj Apałikow, Dmitrij Ilinych, Aleksander Butko, Aleksander Sokołow, Jurij Bierieżko

Bułgaria: Georgi Bratojew, Todor Skrimow, Wiktor Josifow, Todor Aleksiew, Nikołaj Nikołow, Cwetan Sokołow i Teodor Sałparow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Dobromir Dimitrow, Teodor Todorow, Władymir Nikołow, Walentin Bratojew

Obie drużyny w drodze do półfinału pokonały reprezentację Polski. Bułgarzy zwyciężyli 3:1 w rywalizacji grupowej, zaś pewna wygrana 3:0 Rosjan zapewniła im awans do najlepszej czwórki turnieju.

Podopieczni Władimira Alekny, będący faworytami tego pojedynku, wygrali dwa pierwsze sety, choć inauguracyjną partię lepiej rozpoczęła drużyna prowadzona przez Najdena Najdenowa. Mecz mógł zakończyć się w trzech odsłonach, ale w końcówce na korzyść Bułgarów pomylił się sędzia. Równie zacięty, jak poprzedni, był czwarty set, tyle że zakończył się zwycięstwem Rosjan po ataku Michajłowa.

Po raz ostatni siatkarze "Sbornej" w finale olimpijskiej rywalizacji wystąpili 12 lat temu w Sydney, gdzie w rozstrzygającym spotkaniu ulegli 0:3 Jugosławii. W Atenach i Pekinie wywalczyli brązowe medale.