Na peronach i zejściach do wszystkich linii Tube, składającego się z 12 linii łączących niemal wszystkie dzielnice miasta, pojawiły się rysunkowe plakaty, które w zabawny sposób mają oswoić londyńczyków z tym, co ich czeka już niedługo.

Reklama

Na jednym z nich widać uśmiechniętą mieszkankę stolicy Anglii i Wielkiej Brytanii piszącą coś na laptopie. Na stoliku widać też filiżankę gorącej herbaty, nadgryziony tost z dżemem i wybitnie rozleniwionego kota. W tle, a dokładnie za oknem, maszeruje tłum kibiców z flagami i barwnymi czapkami, a także sportowców niosących rakiety, piłki, a nawet sztangę.

Napis pod obrazkiem mówi sam za siebie: Jeśli w najgorętszym dniu igrzysk możesz nie iść do firmy, zostań w domu i tam popracuj. Pod tą radą można znaleźć stempel z podpisem burmistrza Londynu oraz symbole wszystkich głównych firm odpowiedzialnych za komunikację miejską.

Na tym nie koniec sensownych podpowiedzi. Drugi plakat zachowany w tej samej stylistyce, przedstawia mężczyznę w eleganckim garniturze, samotnie zjeżdżającego schodami ruchomymi do stacji metra i czytającego gazetę.

Natomiast na równoległych schodach prowadzących w górę tłoczy się znana już dobrze grupa kibiców i olimpijczyków, oczywiście z najpotężniejszym w tym gronie ciężarowcem dźwigającym sztangę.

Pod tym znajduje się czytelny przekaz: Być może w trakcie igrzysk mógłbyś skorzystać z nieco mniej uczęszczanych linii metra, albo alternatywnych środków transportu, szczególnie popołudniami.

Największe rozbawienie wzbudza jednak trzecia wersja, przedstawiająca inną mieszkankę Londynu z siatką pełną zakupów i prowadzącą na smyczy psa. W oknach domu po drugiej stronie ulicy widać śpiących pokotem kibiców i sportowców, oczywiście z ulubionym ciężarowcem i jego sztangą na pierwszym planie.

Pod tym można przeczytać uwagę: Spróbuj choć trochę skorygować swoje codzienne nawyki, dostosowując je do terminarza olimpijskiej rywalizacji.

Reklama

W tej akcji informacyjnej jest jednak pewna niekonsekwencja, bowiem często obok tych obrazków, można znaleźć plakaty zapraszające wszystkich miłośników sportu do wspólnego kibicowania zawodnikom spod znaku "Team Britain" w najbardziej znanych punktach miasta.

Informują one o tym, że podczas igrzysk będzie można oglądać transmisje na wielkich telebimach, które zostaną ustawione np. na Trafalgar Square czy w Hyde Parku. Choćby te dwa miejsca, zawsze chętnie odwiedzane przez turystów, znajdują się na trasach najbardziej uczęszczanych linii metra - Central czy Piccadilly Line.